czwartek, 30 marca 2017

Pierwsza edycja targów Warsaw Truck Show oraz Finały Mistrzostw Polski Modeli Off-Road już za nami!

 

 

W dniach 25-26 marca 2017 roku odbyła się I edycja targów Warsaw Truck Show. Event został zorganizowany na terenie Centrum Targowo - Kongresowego Ptak Warsaw Expo. Podczas dwudniowej imprezy, zaprezentowano liczne zestawy, ciągniki siodłowe oraz naczepy, barwnie ozdobione kolorowymi grafikami. Ich tematyka była bardzo rozpięta, od motywów filmowych do wesołej twórczości autorów, którzy stworzyli w ten sposób niepowtarzalne dzieła sztuki na kołach. Ilość detali na niektórych zestawach nie odbiegała od tego, co możemy zobaczyć na obrazach słynnych malarzy. Obok wspomnianych już ślicznotek swoje miejsce znalazły również auta użytkowe, które wszyscy pasjonaci aut ciężarowych doskonale znają z Polskich dróg. Można w tym miejscu wymienić najnowsze DAF-y, ciągniki siodłowe firmy Iveco, Mercedesy, Renault czy też Volvo. 

Odwiedzający mieli tym samym do dyspozycji cały wachlarz rynkowych nowości w jednym miejscu. Dodatkową atrakcją były niepozorne na pierwszy rzut oka sportowe ciężarówki, które również znalazły swoje miejsce podczas tej wyjątkowej imprezy. Każda z nich była wyposażona w kosmiczne wręcz silniki diesla, spojlery poprawiające przyczepność oraz szerokie opony. Wspomniany płaszcz niepozorności znikał w momencie, gdy kierowcy uruchamiali silniki. Nieziemski ryk, chmury czarnego dymu oraz zawrotna prędkość – te słowa idealnie opisują to, co można było zobaczyć na Warsaw Truck Show 2017!

Stuprocentowym strzałem w dziesiątkę okazały się również atrakcje przygotowane przez firmę ATA pod nadzorem oraz kierownictwem Pana Niko Triandafilidisa.

To właśnie Spółka ATA wraz z Automobilklubem Polski, Ligą Obrony Kraju oraz zespołem Warsaw Truck Show zorganizowała Finały Mistrzostw Polski Modeli Off-Road. W zawodach udział wzięło blisko 40 zawodników, którzy zmierzyli się na wyjątkowym torze dla modeli zdalnie sterowanych. 

Na wyjątkową konfigurację wpływ miały nieco inne proporcje toru. Był on nieco szerszy niż zwykle, co było wymuszone odpowiednim rozplanowaniem wystawców na hali. Był on bardzo kręty oraz niezwykle techniczny. Ulubionym elementem zarówno widowni jak i samych zawodników były jak zwykle skocznie zwane popularnie „hopami” wraz ze „ścianą śmierci”, na której modelem trzeba było niemalże w pozycji pionowej wykonać nawrót. 

Niewiele osób wie, że nie są to byle jakie przeszkody! Ich prawidłowe pokonanie wymaga zarówno odpowiedniego najazdu jak i lądowania. 

Do tego wszystkiego dochodzi kontrola modelu w locie. Zawodowi kierowcy są w stanie tak ustawić model w powietrzu, aby zaraz po wylądowaniu wystrzelić do przodu wyprzedzając pozostałych zawodników. Zawody zostały rozegrane zgodnie ze sprawdzonym już scenariuszem, najpierw biegi kwalifikacyjna a następnie biegi finałowe. Zacięta rywalizacja towarzyszyła całemu wydarzeniu od samego początku do samego końca. 

Żaden z zawodników nie zamierzał odpuścić. Stawka była wysoka niczym emocje! Finałowa rywalizacja została zakończona wielkimi oklaskami ze strony widzów, którzy z zapartym tchem obserwowali to wyjątkowe wydarzenie. Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz puchar. 

Dodatkowo najszybsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz niespodziankowe modele, które umilą nie jeden wieczór po imprezie.

Opisane powyżej zawody były główną, ale nie jedyną atrakcją jaka została przygotowana przez Team ATA. Do dyspozycji odwiedzających oddano również niezwykły ogródek firmy Bruder z kilkudziesięcioma zabawkami, którymi mogły się bawić najmłodsze dzieci.  

Kolejnymi atrakcjami, jakie czekały na gości były dwa tory. Pierwszy to tor RC a drugi przeznaczony dla aut slotcarowych. W obu wypadkach organizatorzy wprowadzili odrobinę niezobowiązującej rywalizacji, która dodawała odrobiny pikanterii. Zarówno na torze RC jak i slotcarowym, początkujący kierowcy otrzymywali szczegółowe instrukcje jak działają modele, jak nimi należy sterować oraz w jaki sposób wykręcić najlepszy czas podczas kilkuminutowej próby czasowej. 

Zabawa ta przyniosła bardzo dużo radości zarówno uczestnikom jak i organizatorom, którzy pod koniec każdego dnia (soboty oraz niedzieli) nagradzali po 3 najszybsze osoby z każdego tory za uzyskanie najlepszych czasów. W obu mini turniejach udział wzięło blisko 600 osób co jest wynikiem doskonałym!

Bez wątpienia targi Warsaw Truck Show okazały się nie lada gratką, która z całą pewnością z roku na rok będzie zyskiwać na atrakcyjności. 

Więcej ciężarówek, więcej atrakcji i wszyscy razem sięgniemy szczytu – tak trzymać!

 

Poniżej przedstawiam wyniki Finałów Mistrzostw Polski Modeli Off-Road dla poszczególnych klas:

 

2WD Junior


1. Paweł Florczak

2. Piotr Trella

3. Jeremi Sputo

4. Jan Zalewski

5. Kuba Kruś

6. Nikodem Dymkowski

 

 

 

2WD

 

1. Bartlomiej Zambrzycki

2. Jakub Łuczak

3. Sebastian Migal

4. Bartosz Zalewski

5. Bartłomiej Kramża

6. Wojciech Migal

7. Pawel Hert

8. Michał Sitek

9. Paweł Trella

10. Kacper Lorens

11. Jeremiasz Kramża

12. Kuba Kruś

 

 

 

RCSzkółka

 

1. Mateusz Wrzosek

2. Kacper Florczak

3. Mateusz Nowak

4. Szymon Chudowolski

5. Franciszek Palka

 

 

 

4WD

 

1. Bartlomiej Zambrzycki

2. Jakub Łuczak

3. Sebastian Migal

4. Bartosz Zalewski

5. Wojciech Migal

6. Bartłomiej Kramża

7. Mateusz Palka

8. Krzysztof Chmura

9. Andrzej Trella

10. Paweł Trella

11. Jeremiasz Kramża

12. Tomasz Szkup

13. Kacper Lorens

 
PARTNERZY

Szkoła RC - Logo Centrum Handlowe Blue City kia rcprzeglad automobilklub szkola_rc modelarz autorok rynek_zabawek Kanał RSS portalu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Modelarzy

Copyright C 2007-2013
ATA Racing Team