czwartek, 27 kwietnia 2017

Kolejny wielki sukces Polaka w międzynarodowych zawodach modeli zdalnie sterowanych!

W dniach 21 – 23 kwietnia została rozegrana finałowa runda największej w Europie cyklicznej serii wyścigów modeli zdalnie sterowanych - Euro Offroad Series.

Zawody zostały zorganizowane w malowniczej miejscowości Wels, w północnej części Austrii. Miniony już turniej został zorganizowany na najwyższym możliwym poziomie, dostarczając niezwykłych emocji wszystkim kibicom!

Wśród najlepszych kierowców z całej Europy, swoje miejsce znalazł również reprezentant Polski, Mistrz Świata w klasie GT12, Mistrz EOS w klasie 4WD, II Wicemistrz EOS w klasie 2WD, wychowanek pierwszej w Polsce Szkoły RC prowadzonej przez Team ATA – Michał Orłowski.

Rywalizacja była bardzo zacięta, ale i niezwykle pasjonująca. Dodatkowej pikanterii dodawał fakt, że różnice pomiędzy trzema najszybszymi zawodnikami (wśród nich znalazł się oczywiście Michał) były bardzo niewielkie. Każdy gram, każda setna sekundy, każdy zakręt mógł rozstrzygnąć rywalizacje, która w biegach finałowych sięgnęła zenitu! Pomimo tego, że nasz rodak przekroczył linię mety dopiero jako trzeci, uzyskane w ten sposób punkty pozwoliły mu na zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji finałowej całego cyklu. W ten sposób Michał Orłowski został Mistrzem Euro Offroad Series 2WD w sezonie 2016 – 2017!

Jest to kolejny sukces młodego Polaka, który pokazał w ten sposób, że ciężka praca zawodnika oraz zaangażowanie bliskich mu osób to idealna recepta na sukces. Jest to również przysłowiowy papierek lakmusowy, który w sposób ewidentny pokazuje poziom zawodników z Polski, których apetyt na sukcesy na arenie międzynarodowej nie maleje – jest coraz większy!

Ze swojego miejsca chcieliśmy pogratulować oraz życzyć Michałowi kolejnych sukcesów, których z całą pewnością nie zabraknie!