środa, 02 sierpnia 2017

Półfinał Rajdowego Lata w Miecie 2017 - Relacja

W dniach 29-30 lipca 2017 roku odbyła się półfinałowa impreza Rajdowego Lata w Mieście 2017. 

Zawody zostały zorganizowane przez firmę ATA, Automobilklub Polski, Centrum Handlowe Blue City oraz firmę Kia – organizatora wyścigowych mistrzostw Polski Kia Lotos Race. Dodatkowo, event był wspierany przez Bank Citi Handlowy, Pizza Hut oraz E. Wedel. Impreza została rozegrana w centralnym punkcie Centrum Handlowego Blue City, tj. pod fontanną i była podsumowaniem półmetka wakacji. W pierwszym miesiącu wakacji (lipiec) wzięło udział ponad 1700 uczestników!!! Młodzi adepci pierwszej w Polsce RC Szkoły założonej przez zespół ATA Racing Team oraz Pana Niko Triandafilidisa, uczyli się jak zbudowany jest model zdalnie sterowany, jak funkcjonują jego poszczególne elementy oraz jak prawidłowo jeździć po torze dla modeli zdalnie sterowanych i torze slotcarowym firmy Carrera.

Impreza rozpoczęła się w piątkowe popołudnie. Głównym obiektem zmagań były 4 tory, dwa dla modeli RC oraz dwa dla modeli aut slotcarowych.  Fundamentem torów RC była wyjątkowa wykładzina, która stworzyła idealnie płaską powierzchnię oraz plastikowe bandy, dzięki czemu ich konfiguracja była naprawdę wyjątkowa.

Tory nie należały do największych ani najszybszych. Były one raczej nastawione na młodych zawodników, którzy mogliby podnosić swoje kwalifikacje w dziedzinie modeli zdalnie sterowanych. Areny zmagań modeli RC składały się z kilku zakrętów oraz kilku prostych, na których można było rozwinąć większą prędkość.

Pomimo bardzo przyjaznej atmosfery, która momentami nabierała rodzinnego charakteru, zacięta rywalizacja oraz ogromne emocje dawały o sobie znać.

Każdy z zawodników chciał zaprezentować się z jak najlepszej strony oraz osiągnąć jak najlepszy wynik. Rywalizacja była naprawdę zacięta, tym bardziej, że na finalistów akcji „Rajdowe Lato w Mieście 2017” czekają fantastyczne nagrody rzeczowe o wartości 15 000zł!

Efektem tak ogromnej determinacji były bardzo pasjonujące wyścigi, przyciągające wzrok wielu widzów bacznie obserwujących poczynania zawodników.

Największym zainteresowaniem cieszyły się oczywiście biegi finałowe, które wręcz hipnotyzowały odwiedzjących. Rywalizacja była naprawdę zacięta, nikt nie chciał ustąpić czy też odpuścić. Całe szczęście, modele sprzedawane przez firmę ATA należą do jednych z najtrwalszych na rynku, zupełnie jak samochody osobowe firmy Kia, które były dodatkową ozdobą oraz niewątpliwą atrakcji podnoszącą atrakcyjność całego obiektu.

Tegoroczna odsłona Rajdowego Lata w Mieście jest już piątą z rzędu i z całą pewnością można zaliczyć ją do bardzo udanych.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy zajętych pozycji i serdecznie zapraszamy na imprezę finałową. Do zobaczenia już w sierpniu!

 

  Wyniki

 

  Kategoria wiekowa 5 - 7 lat

 

1.           1. Kamil Protyński

2.           2. Piotr Kowalczyk

3.           3. Mateusz Bury

4.           4. Stefan Koźlicki

5.           5. Jakub Bury

6.           6. Mateusz Janoczek

7.           7. Oskar Niewiadowski

8.           8. Patryk Nunez - Krajewski

9.           9. Antoni Grudzień

10.      10.  Julian Gruber

11.       11. Jan Mital

 

 

Kategoria wiekowa 8 - 11 lat

 

1.          1. Maksymilian Gajda

2.          2. Mateusz Bajdziński

3.          3. Gustaw Król

4.          4. Malwina Surmacz

5.          5. Anika Nunez - Krajewska

6.          6. Szymon Łańcucki

7.          7.  Tristan Brych

8.          8.  Róża Brych

9.           9. Jakub Nowak

10.      10. Maciej Bińkiewicz

 

 

Kategoria wiekowa 12 - 15 lat

 

1.            1.  Szymon Protyński

2.            2.  Adrian Kurek

3.            3.   Dominik Brych

           4. Maciej Grinholc