poniedziałek, 04 września 2017

Wielki Finał Rajdowego Lata w Mieście 2017

W dniach 26-27 sierpnia 2017 roku odbyła się finałowa impreza Rajdowego Lata w Mieście 2017.

Impreza została zorganizowana przez firmę ATA, Automobilklub Polski, Centrum Handlowe Blue City oraz firmę Kia – organizatora wyścigowych mistrzostw Polski Kia Lotos Race. Dodatkowo, zawody wspierane były przez bank Citi Handlowy, E. Wedel oraz Pizze Hut.

Impreza została rozegrana we wspomnianym powyżej Centrum Handlowym Blue City i była podsumowaniem ponad 2-miesięcznej akcji, w której udział wzięło ponad 3500 uczestników!

Najmłodsi uczestnicy pierwszej w Polsce RC Szkoły założonej przez zespół ATA Racing Team oraz Pana Niko Triandafilidisa uczyli się prawidłowej techniki jazdy po torze RC oraz torze slotcarowym. Zajęcia dla nieco starszych uczestników akcji zostały dodatkowo wzbogacone o różne ciekawe informację dotyczące technicznych aspektów modelarstwa - jak zbudowany jest model zdalnie sterowany i jak funkcjonują jego poszczególne elementy.

Finałowa impreza rozpoczęła się tak naprawdę już w piątek. To właśnie wtedy do użytku został oddany duży tor dla modeli zdalnie sterowanych przy słynnej fontannie na poziomie „-1”. Jego głównym fundamentem była wyjątkowa wykładzina, która stworzyła idealnie płaską powierzchnię. Tor nie należał do największych ani najszybszych. Był on nastawiony na młodych zawodników, którzy mogliby podnosić swoje kwalifikacje w dziedzinie modeli zdalnie sterowanych. Składał się on z kilku zakrętów oraz kilku prostych na których można było rozwinąć większą prędkość. Po torze tym jeździli zarówno młodzi adepci akcji „Rajdowego Lata w Mieście” jak i nasi profesjonaliści.

W odróżnieniu do wspomnianych powyżej profesjonalistów, każdy z uczestników akcji otrzymał specjalną, imienną kartę zawodnika. Tak samo jak podczas imprezy półfinałowej, celem uczestnika było wypełnienie pustych pól czasami z czterech torów. Dwa znajdowały się na dole przy fontannie a dwa na poziomie +3 przy sklepie firmy ATA.

Każdy z uczestników pokonywał kolejne okrążenie poprawiając swoje czasy. Dodatkowo, aby rywalizacja była sprawiedliwa, instruktorzy podzielili ją na trzy kategorie wiekowe. Zabieg ten pozwolił tym samym na wyłonienie uczestników w trzech kategoriach wiekowych.

Obok finałów Rajdowego Lata w Mieście rozgrywały się wspomniane powyżej profesjonalne zawody modeli RC, w których udział wzięli również zawodnicy Automobilklubu Polski. W tym wypadku uczestnicy wystartowali w klasach: RC Szkoła, Kia Hobby, Kia Hobby Pro oraz ProStock.

Tak jak zawsze, turniej rozpoczął się od piątkowych biegów treningowych, przeszedł w sobotnie biegi kwalifikacyjne i zakończył się niedzielnymi biegami finałowymi.

Pomimo bardzo przyjaznej atmosfery, która momentami nabierała rodzinnego charakteru, zacięta rywalizacja oraz ogromne emocje dawały o sobie znać.

Każdy z zawodników chciał zaprezentować się z jak najlepszej strony oraz osiągnąć jak najlepszy wynik. Rywalizacja była naprawdę zacięta, tym bardziej, że cały ten spektakl był obserwowany przed osoby odwiedzające CH Blue City.

Efektem tak ogromnej determinacji były bardzo pasjonujące i wyrównane wyścigi, które przyciągały wielu widzów baczenie obserwujących poczynania zawodników.

Cały event zakończył się wyłonieniem zwycięzców oraz mistrzów Rajdowego Lata w Mieście.

Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz puchar. Dodatkowo, każdy z finalistów akcji Rajdowe Lato w Mieście 2017 mógł sobie wybrać dodatkową nagrodę rzeczową! Absolutnie każdy mógł znaleźć coś dla siebie, zdalnie sterowane quady, samochody, statki czy też drony – prawdziwa góra nagród!

Reasumując, miniony event z całą pewnością można zaliczyć do bardzo udanych. Ilość uśmiechu i radości przebiła minione odsłony Rajdowego Lata w Mieście kilkukrotnie.

Nie sposób nie wspomnieć o ogromnym zaangażowaniu Teamu ATA, Automobilklubu Polski oraz CH Blue City. Każdy z nich dawał z siebie jak najwięcej! Lekko zmodyfikowana koncepcja z lat minionych połączona z tak dużym wsparciem okazała się strzałem w dziesiątkę. Jest to ewidentny dowód na to, że droga obrana przez organizatorów jest jak najbardziej słuszna.

Z tego miejsca gratulujemy wszystkim uczestnikom Rajdowego Lata w Mieście, zajętych miejsc oraz niezwykłej wytrwałości i konsekwencji w działaniu. Informujemy jednocześnie, że formuła darmowych lekcji w Centrum Handlowym Blue City będzie kontynuowana w ciągu roku! Szczegółowe informacje na ten temat już niebawem.


PARTNERZY

Szkoła RC - Logo Centrum Handlowe Blue City kia rcprzeglad automobilklub szkola_rc modelarz autorok rynek_zabawek Kanał RSS portalu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Modelarzy

Copyright C 2007-2013
ATA Racing Team