środa, 18 października 2017

Pierwsza Eliminacja Halowych Mistrzostw Polski Modeli On-Road

Pierwsza Eliminacja Halowych Mistrzostw Polski Modeli On-Road już za nami.

W dniach 7-8 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się pierwsza w tym roku eliminacja Halowych Mistrzostw Polski Modeli Off-Road.

Zawody zostały przygotowane przez bardzo zgrany zespół ATA, Automobilklub Polski, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz firmę KIA – organizatora wyścigowych mistrzostw Polski Kia Lotos Race.

Impreza odbyła się przy okazji jednych z największych w naszym kraju targów HOBBY podczas których można było zobaczyć prawdziwe modelarskie rarytasy. Od zdalnie sterowanych samochodów przez makiety w przeróżnych skalach, skończywszy na kolejkach w skali 1:10!

Na zawodach RC zameldowało się blisko 50 zawodników, którzy zmierzyli się w 6 klasach: Formuła, Kadet, TC Spec 13.5T, TC Spec 17.5T, E-12 oraz Kia Hobby, gdzie obowiązywały sportowe karoserie Kia Ceed. Cała rywalizacja została rozegrana na płaskim torze, którego powierzchnia przekraczała 600 m2! Jego budowa zaczęła się już w czwartek przed zawodami, specjalna wykładzina umożliwiła budowę wyjątkowo płaskiego i równego toru. Dzięki temu oraz ogromnym staraniom konstruktorów udało się stworzyć obiekt, który umożliwił start modeli z prześwitem zaledwie kilku milimetrów!

Zawody nie mogły się obejść bez 10 metrowej antresoli dla zawodników, która zapewniła doskonały widok na cały tor oraz wszystkie dodatkowe elementy infrastruktury przekładające się na poziom całych zawodów.

Każdy z zawodników starał się zaprezentować z jak najlepszej strony, poprawiając swoje wyniki z okrążenia na okrążenie.

Były one niezwykle szybkie i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających, którzy tłumnie przybyli na naszą imprezę i z niekrytym zafascynowaniem obserwowali spektakl, który rozgrywał się na ich oczach.

W tym miejscu warto nieco rozwinąć temat samej rywalizacji, która była najciekawsza w całym tym wydarzeniu. Pierwsi zawodnicy pojawili się na torze już w piątkowe popołudnie, które było idealny momentem na swobodną jazdę po torze, wybadanie zakrętów oraz opracowanie optymalnego toru jazdy na biegi finałowe. Była to również fajna okazja na dopracowanie ustawień samego modelu. Dzięki dużej strefie serwisowej, każdy z zawodników miał możliwość na rozłożenie swojego warsztatu i dopieszczenia swojej sportowej maszynki w najdrobniejszym detalu.

Wraz z nastaniem biegów eliminacyjnych, w głowach wszystkich zawodników pojawiły się całkiem nowe emocje. Z jednej strony stres a z drugiej adrenalina i ogromna chęć wygrania całych zawodów.

Poza opanowaniem samego modelu czy też toru, zawodnicy musieli opanować tym samym swoje emocje, które mogły równie dobrze zaszkodzić jak i pomóc w odniesieniu sukcesu.

Z okrążenia na okrążenie zdalnie sterowane auta mknęły coraz szybciej a rywalizacja stawała się coraz bardziej zacięta. I wreszcie nastały one – biegi finałowe.

Stać mogło się absolutnie wszystko, każde okrążenie, zakręt czy prosta mogła zadecydować o ostatecznym wyniku. Każdy z zawodników stawał na głowie, aby jeszcze trochę poprawić swój wynik. Te niezwykłe emocje zakończyły się wraz z ostatnim przejazdem przez linię startową. Mimo bardzo fascynującej walki, zwycięzca mógł być tylko jeden.

Tradycyjnie, impreza zakończyła się oficjalnym rozdaniem pucharów oraz dyplomów dla najlepszych zawodników.

 

Zawody RC były główną, ale nie jedyną atrakcją jaka została przygotowana przez firmę ATA.

Obok toru zlokalizowane były dodatkowe 3 atrakcje, które cieszyły się niemniejszym zainteresowaniem. Poza gigantycznym dmuchanym traktorem, który był bez wątpienia największym obiektem na hali, zlokalizowane były jeszcze dwa tory.

Pierwszy slotcarowy firmy Carrera – targowy klasyk i pewniak przyciągający wszystkich bez względu na wiek. Każdy chętny mógł spróbować swoich sił i sprawdzić, ile czasu potrzebuje na pokonanie jednego okrążenia. Całkiem podobnie wyglądała zabawa na mini torze RC zlokalizowanym tuż obok. Zarówno najmłodsi jak i Ci nieco starsi mogli wypróbować zdalnie sterowane modeli Kia Ceed, wcielając się na kilka chwil w zawodowego kierowcę RC. Zabawy było naprawdę bardzo dużo, a czas spędzony na targach z cało pewnością nie był stracony.

Z tego miejsca serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz zawodnikom!

Więcej informacji: www.zawody-rc.pl

 

Wyniki klasy Formuła

1.     Michał Wójcik   

2.     Tomasz Szymański       

3.     Jan Ruman       

4.     Sebastian Stępniak       

5.     Eryk Barabasz  

6.     Dominik Połaniec          

7.     Anna Szymańska          

8.     Dawid Gałka     

9.     Jerzy Oleńczak

10.   Marcin Sienica

 

Wyniki klasy Kadet

1.     Maciej Barankiewicz      

2.     Jan Zalewski    

3.     Wiktor Buczkowski        

4.     Kajetan Swat    

5.     Hanna Połaniec   

 

Wyniki klasy Kia Hobby

1.     Piotr Trella       

2.     Jan Zalewski    

3.     Maciej Barankiewicz      

4.     Hanna Połaniec 

 

Wyniki klasy Spec 13.5T

1.     Pawel Staszewski         

2.     Bartosz Zalewski          

3.     Bartosz Pochopien        

4.     Arkadiusz Smyk

5.     Marcin Grygiel  

6.     Michał Sitek     

7.     Tomasz Szkup  

8.     Karol Sputo      

9.     Jeremi Sputo    

10.   Kacper Swat     

11.   Maciej Gałecki  

12.   Piotr Trella

             

Wyniki klasy Spec 17.5T

1.     Andrzej Trella   

2.     Michał Sitek     

3.     Łukasz Piecyk  

4.     Maciej Gałecki  

5.     Dominik Szymański       

6.     Eryk Barabasz  

7.     Sebastian Stępniak         

PARTNERZY

Szkoła RC - Logo Centrum Handlowe Blue City kia rcprzeglad automobilklub szkola_rc modelarz autorok rynek_zabawek Kanał RSS portalu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Modelarzy

Copyright C 2007-2013
ATA Racing Team