poniedziałek, 30 października 2017

Relacja Euro Off-Road Series

Polska edycja Euro Off-Road Series już za nami!

 

W dniach 20-22 października na terenie Międzynarodowego Centrum Targowo Kongresowego Ptak Warsaw Expo, podczas jednych z największych targów tematycznych Camper Caravan Show 2017, rozegrana została Polska runda Euro Off-Road Series – największej w Europie cyklicznej imprezy RC. 

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu firmy ATA, Automobilklubu Polskiego oraz zespołowi Ptak Warsaw Expo, w zawodach wzięła udział światowa czołówka z ponad 200 modelami, które mknęły po bardzo szybkim i wyjątkowo technicznym torze. Wśród najlepszych zawodników znalazła się blisko 30-stka Polaków. Na jej czele stał nasz Mistrz Świata, Mistrz i Wicemistrz Europy, Mistrz Świata w klasie GT12, Mistrz EOS w klasie 4WD, II Wicemistrz EOS w klasie 2WD, wychowanek Szkoły RC prowadzonej przez Team ATA – Michał Orłowski. Już od pierwszych chwil wiadomym było, że będzie to bardzo ciężka rywalizacja. Każdy z zawodników reprezentował wysoki poziom. Przekładało się to na bardzo dobre czasy przejazdów oraz na ogromną trudność wyprzedzenia rywala. Również konfiguracja toru nie pomagała w wyminięciu oponentów. Poza jedną długą prostą, nasza rajdowa arena składała się z liczny zakrętów o różnym stopniu trudność, hop czy też słynnej ściany płaczu.

Zawody na tak wysokim poziomie nie mogły się obyć bez spektakularnych rolek czy też mikro pożarów, które na stałe unieruchamiały model. 

Połamane zwrotnice, skrzywione przeguby czy też spalone regulatory prędkości – takie akcje znacząco podnosiły bicie serc wszystkich uczestników tego wyjątkowego spektaklu. Było to również idealne potwierdzenie tego, że w tym sporcie wszystko może się zdarzyć i o wyniku może przesądzić nawet najprostszy zakręt.

Niestety, ale naszemu mistrzowi nie udało się powtórzyć ogromnego sukcesu z zeszłego roku. Pomimo ogromnego dopingu, nadziei oraz niezwykłej woli walki, której z całą pewnością nie można odmówić Michałowi, rywale tym razem okazali się szybsi.

Swoje zrobiła również nowa mieszanka opon, brak treningów oraz brak pracy zespołowej.

Mimo tego niepowodzenia, imprezę trzeba zaliczyć do udanych. Wszyscy zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony i zebrali bardzo cenne doświadczenia, które z całą pewnością zaowocuje w przyszłości. Cytując klasyka, każde niepowodzenie można przekuć w kolejny sukces, i my w to bardzo wierzymy. Lekcja, którą odebrali nasi zawodnicy z całą pewnością pozwoli na odniesienie ogromnych sukcesów w bliskiej przyszłości.

Tym razem laury zwycięstwa przypadły zawodnikowi z Portugalii. Bruno Coelho zdominował klasę 2WD oraz 4WD, dojeżdżając w obu przypadkach na pierwszym miejscu. Najlepszy z Polaków – Michał Orłowski zajął odpowiednio 4 miejsce w klasie 2WD i 9 w klasie 4WD.

Spektakl zmagań zakończyła ceremonia rozdania pamiątkowych nagród oraz pamiątkowa sesja fotograficzna.

Zgodnie z oczekiwaniami wszystkich odwiedzających, w niedalekiej odległości od profesjonalnego toru RC, swoje miejsce znalazł mini tor dla wszystkich tych, którzy mieli ochotę wcielić się na kilka chwil w rolę kierowcy RC. Ponadto wszyscy chętni mogli dodatkowo pojeździć po eventowym klasyku. 

Tor slotcarowy firmy Carrera po raz kolejny okazał się jednym z ważniejszych punktów całej imprezy. Był bardzo chętnie odwiedzany zarówno przez najmłodszych uczestników targów jak i tych nieco starszych.

Cóż, wszystko co dobre kiedyś się kończy, nie inaczej jest w tym przypadku. Zwycięzcą serdecznie gratulujemy, a sami zabieramy się za organizację kolejnych zawodów!

 

 

 

EOS Stadium Truck Stock 2 WD 1:10 E

 

1.     Adam Izsay   

2.     Juraj Hudy     

3.     Zsolt Junior Bajusz   

4.     Silvio Pietroboni       

5.     Antonia Kovalszki     

6.     Andrzej Trella

7.     Per Eriksen    

8.     Erik Pedersen

9.     Kruś Kuba      

10.  Hans B. Revhaug      

 

 

EOS 2 WD Buggy 1:10 Electric (TOP 10)

 

1.     Bruno Coelho

2.     Martin Bayer 

3.     Ty Tessmann 

4.     Michal Orlowski       

5.     Lee Martin    

6.     Joona Haatanen        

7.     Kája Novotný 

8.     David Ronnefalk       

9.     Hupo Hönigl  

10.  Neil Cragg     

 

 

EOS Stadium Truck Modi 2 WD 1:10 E

 

1.     Hupo Hönigl  

2.     Daniel Kobbevik        

3.     Kája Novotný 

4.     Max Götzl Jun           

5.     Adam Izsay   

6.     Juraj Hudy     

7.     Zsolt Junior Bajusz   

8.     Antonia Kovalszki     

9.     Silvio Pietroboni

 

 

EOS 4 WD Buggy 1:10 Electric (TOP 10)

 

1.     Bruno Coelho

2.     Martin Bayer 

3.     Daniel Kobbevik        

4.     Ty Tessmann 

5.     David Ronnefalk       

6.     Lee Martin    

7.     Kája Novotný 

8.     Joel Valander

9.     Michal Orlowski       

10. Joona Haatanen         
PARTNERZY

Szkoła RC - Logo Centrum Handlowe Blue City kia rcprzeglad automobilklub szkola_rc modelarz autorok rynek_zabawek Kanał RSS portalu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Modelarzy

Copyright C 2007-2013
ATA Racing Team