środa, 08 listopada 2017

Pierwsza Eliminacja Mistrzostw Polski Modeli Off-Road

W dniach 27-29 października 2017r.  na terenie Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo rozegrana została Pierwsza Eliminacja Mistrzostw Polski Modeli Off-Road. Zgodnie z przewidywaniami, zawody przyciągnęły dużą liczbę zawodników, którzy przez trzy dni rywalizowali na wyjątkowym torze dla modeli RC. Organizatorem zawodów po raz kolejny została firma ATA pod kierownictwem Pana Niko Triandafilidisa, Automobilklub Polski oraz Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo. Event otrzymał dodatkowe wsparcie ze strony firmy KIA – organizatora wyścigowych mistrzostw Polski KIA LOTOS RACE. Miniona impreza należała do jednych z największych i tym samym charakteryzowała się świetną organizacji. Wszystkie osoby, które miały wpływ na jakość imprezy stawały na głowie, aby zapewnić zawodnikom perfekcyjny tor wraz z idealnym zaplecze w postaci strefy serwisowej, profesjonalnej antresoli oraz stanowisk sędziowskich a odwiedzającym wyjątkową dawkę adrenaliny w postaci pasjonujących wyścigów RC. Do zawodów przystąpiło ponad 60 zawodników, którzy wystartowali klasach: 2WD, 4WD, 2WD Junior oraz RC Szkoła. Każdy z nich pokazał się z jak najlepszej strony czego najlepszym dowodem były osiągane czasy na torze RC oraz ogromny aplauz widowni. Pomimo wysokich prędkości oraz bardzo ostrych zakrętów, żaden z zawodników nie zamierzał odpuszczać i walczył do samego końca!

Rywalizacja rozpoczęła się od piątkowych biegów treningowych podczas których zawodnicy sprawdzali tor, próbowali wyczuć najostrzejsze zakręty oraz poprawiali ustawienia modeli, tak aby uzyskać jak najlepsze czasy. Często okazywało się, że kluczem do sukcesu jest odpowiednia gęstość oleju w amortyzatorach, które mimo niewielkiej wielkości do złudzenia przypominają te, które mamy w prawdziwych samochodach 1:1.

Najbardziej zacięta rywalizacja towarzyszyła oczywiście niedzielnym biegom finałowym, kiedy to warzyły się losy klasyfikacji generalnej. 

To właśnie ta rywalizacja spotkała się z największym dopingiem ze strony widzów, którzy tłumnie przybyli obserwować poczynania młodych kierowców. 

W niewielkiej odległości od toru zlokalizowano dodatkową sekcję nastawioną na wszystkich odwiedzających. W jej skład wszedł mini tor RC – miejsce, gdzie absolutnie każdy mógł się wcielić na kilka chwil w rolę kierowcy RC oraz tor slotcarowy firmy Carrera. Po krótkim przeszkoleniu przez wykwalifikowanego opiekuna toru, uczestnicy rozpoczynali swoje jazdy. Cała strefa kibica, która jak już wspomnieliśmy znalazła swoje miejsce w niedalekiej odległości od profesjonalnego toru RC cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony wszystkich odwiedzających. Przez trzy dni, odwiedziła ją ogromna ilość ludzi, którzy opuszczali ją z ogromnym uśmiechem na twarzy. Z całą pewnością targi Warsaw Moto Show 2017 należy uznać za bardzo udane. 

Jesteśmy przekonani, że z roku na rok zabawa będzie coraz lepsza a targi same w sobie coraz ciekawsze!

 

Więcej informacji na www.zawody-RC.pl

 

RC Szkoła

1.     Wiktor Buczkowski   

2.     Mateusz Nowak       

3.     Franciszek Pałka       

4.     Aleksander Łoszewski          

5.     Patryk Grabski          

 

 

2WD Junior

1.     Piotr Trella    

2.     Paweł Florczak         

3.     Jan Zalewski 

4.     Łukasz Lewandowski

5.     Wiktor Buczkowski   

6.     Kacper Florczak        

7.     Aleksander Łoszewski          

8.     Mateusz Nowak       

9.     Dominik Grabski       

 

2WD

1.     Bartlomiej Zambrzycki         

2.     Bartosz Zalewski      

3.     Sebastian Migal       

4.     Wojciech Rzepecki   

5.     Pawel Ntkovca          

6.     Bartłomiej Kramża   

7.     Wojciech Migal        

8.     Andrzej Trella

9.     Sergiusz Kulak          

10.  Seweryn Skowronski

11.  Paweł Trella  

12.  Michał Sitek  

13.  Jeremi Sputo 

14.  Jeremiasz Kramża    

15.  Damian Rogodzinski 

16.  Kacper Lorens

17.  Jan Zalewski 

 

4WD

1.     Bartlomiej Zambrzycki         

2.     Bartosz Zalewski      

3.     Sebastian Migal       

4.     Marek Cisek  

5.     Wojciech Migal        

6.     Wojciech Rzepecki   

7.     Bartłomiej Kramża   

8.     Sergiusz Kulak          

9.     Michał Sitek  

10.  Jeremiasz Kramża    

11.  Krzysztof Chmura     

12.  Paweł Trella  

13.  Mateusz Pałka          

14.  Rafał Gwiaździński   

15.  Łukasz Piecyk

16.  Sebastian Sadowski 

17.  Lukasz Jedlinski        

18.  Paweł Florczak         

19.  Patryk Lewandowski 

20.  Piotr Małopolski

PARTNERZY

Szkoła RC - Logo Centrum Handlowe Blue City kia rcprzeglad automobilklub szkola_rc modelarz autorok rynek_zabawek Kanał RSS portalu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Modelarzy

Copyright C 2007-2013
ATA Racing Team