piątek, 08 grudnia 2017

Wielki Finał Rajdowej Jesieni i Zimy 2017

Wielki Finał Rajdowej Jesieni i Zimy w CH Blue City już za nami!

 

W dniach 02-03.12.2017 roku odbył się wielki Finał Rajdowej Jesieni i Zimy w CH Blue City. Impreza została zorganizowana przez firmę ATA, Automobilklub Polski, Centrum Handlowe Blue City oraz firmę Kia Motors Polska – organizatora wyścigowych mistrzostw Polski Kia Lotos Race. Zawody zostały rozegrane na zupełnie nowym torze dla modeli zdalnie sterowanych (dawny sklep Marks & Spencer) we wspomnianym powyżej Centrum Handlowym Blue City i stanowiły podsumowanie ponad 2-miesięcznej aktywizacji dzieci i młodzieży poprzez zabawę i rywalizację z modelami zdalnie sterowanymi w skali 1:10. 

W całej tej aktywności uczestniczyło ponad 400 uczestników, którzy brali czynny udział w zajęciach organizowanych przez pierwszą i jedyną w Polsce Szkołę RC. Należy nadmienić, że twórcą a zarazem jednostką sprawującą nadzór nad tą szkołą jest P. Niko Triandafilidis i jego Team Ata Racing.

Zajęcia zostały tak przygotowane, aby każdy znalazł tu coś dla siebie.

Dla najmłodszych uczestników była to przede wszystkim konstruktywna zabawa, nastawiona na rozwój szeroko rozumianych zmysłów młodego kierowcy. Zajęcia dla nieco starszych zwierały dodatkowo zagadnienia techniczne. Instruktorzy pokazywali i starali się wytłumaczyć zasadę działania poszczególnych elementów składowych modelu RC.

W finale imprezy udział wzięli najlepsi zawodnicy, którzy brali czynny udział w lekcjach przygotowanych przez team ATA.

Każdy z finalistów Rajdowej Jesieni i Zimy otrzymał imienną kartę zawodnika, którą musiał wypełnić poprzez wpisanie swoich czasów jazdy modelem uzyskanych na torze RC.

Finałowa zabawa przebiegła bez najmniejszych problemów, w bardzo przyjaznej atmosferze, udzielającym się również klientom odwiedzającym Centrum Handlowe Blue City.

Event zakończył się rozdaniem fantastycznych nagród.

Trzeba przyznać, że każdy znalazł tu coś dla siebie, od zdalnie sterowanych modeli samochodów, przez zdalnie sterowane quady, na dronach skończywszy!

Powyższe podsumowanie z całą pewnością nie wyczerpuje tematu w całości. Bardzo ciężko opisać cały finał za sprawą kilku słów. Ilość radości i uśmiechu na twarzach wszystkich dzieciaków była naprawdę ogromna i trudno opisać to słowami.

Z całą pewnością, miniona edycja Rajdowej Jesieni i Zimy była kolejną bardzo ważną lekcją.

Sprawdzona koncepcja z lat minionych została rozbudowana i poszerzona.

Z tego miejsca chcieliśmy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom naszej zabawy za udział oraz ogromną ilość pozytywnych emocji. 

Najszczersze gratulacje dla wszystkich uczestników za osiągnięte rezultaty oraz fantastyczne opanowanie modeli RC, które do najłatwiejszych nie należą.

Również słowa uznania należą się dla samych organizatorów, promujących aktywne formy spędzania wolego czasu oraz pokazujący w sposób bardzo wyraźny, że świetna zabawa to nie tylko gry komputerowe. Czasami warto wyjść z domu, spotkać się z rówieśnikami i poczuć odrobinę emocji płynących z niezobowiązującej rywalizacji wspaniałymi zdalnie sterowanymi modelami Tamiya, na dodatek wyposażonymi w karoserie KIA Ceed.

PARTNERZY

Szkoła RC - Logo Centrum Handlowe Blue City kia rcprzeglad automobilklub szkola_rc modelarz autorok rynek_zabawek Kanał RSS portalu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Modelarzy

Copyright C 2007-2013
ATA Racing Team